Urządzenia lakiernicze SAIMA

serwis i obsługa techniczna

Urządzenia lakiernicze -serwis

Urządzenia lakiernicze wymagają systematycznej kontroli.  Dlatego tak ważne jest kontrolowanie stanu podzespołów wentylacyjnych, grzewczych oraz oświetleniowych. W celu zapewnienia bezpieczeństwa trzeba pamiętać o  nadzorowaniu mechanizmów i sprężeń zabezpieczających. Ich wzajemna współpraca jest warunkiem bezpiecznej pracy i bezawaryjnej eksploatacji urządzenia.

Z tego względu do prac serwisowych powinni być dopuszczeni operatorzy posiadający branżowe uprawnienia. Przede wszystkim mowa o SEP do 1 kV oraz dozorowe w zakresie instalacji elektrycznej. Istotne są również uprawnienia do obsługi palnika.

Mając to na uwadze najlepiej powierzyć obsługę techniczną kabiny lakierniczej AUTORYZOWANEMU PERSONELOWI SERWISOWEMU SAIMA SERVICE POLAND. To pozwoli cieszyć się długotrwałą, bezawaryjną eksploatacją kabiny!

sterowniki

Personel serwisowy SAIMA SERVICE POLAND wykonuje profesjonalne przeglądy techniczne urządzeń lakierniczych. W skład czynności serwisowych wchodzą między innymi:

  • komputerowa analiza spalania palnika

  • sprawdzanie działania mechanizmów zabezpieczających

  • przegląd stanu łożysk i napędów

  • kontrola przepływu powietrza

  • regulacja palnika i systemu zasilania

  • sprawdzenie konstrukcji nośnych, połączeń śrubowych i oświetlenia

ekran dotykowy

palnik

UMOWA SERWISOWA

Najlepszym rozwiązaniem jest prowadzenie obsługi serwisowej kabiny lakierniczej na podstawie UMOWY SERWISOWEJ.

SERWIS KABIN – KORZYŚCI:

  • cykliczność wizyt serwisowych dostosowana do skali obciążenia pracami lakierniczymi
  • eliminacja prawie w 100% występowania usterek
  • zdecydowanie korzystniejsze ceny przeglądów i materiałów eksploatacyjnych

Dlaczego trzeba serwisować urządzenia lakiernicze?

Bezsprzecznie nasze urządzenia lakiernicze są wyjątkowo wytrzymałe. Jednak należy pamiętać, że bezpieczeństwo w kabinie lakierniczej zapewnia jedynie regularna kontrola i konserwacja urządzenia. W wyniku eksploatacji oraz upływu czasu niektóre elementy urządzeń lakierniczych zużywają się. Mowa przede wszystkim o filtrach, które przez zapychanie nie są już tak wydajne, jak wcześniej.  Zaniedbanie tych kwestii może skutkować zagrożeniem życia lub zdrowia, jak również zniszczeniem urządzenia. Właśnie dlatego serwis kabin i urządzeń lakierniczych to jeden z najważniejszych aspektów naszej działalności.