• LAKIERNIA

URZĄDZENIA DODATKOWE DO LAKIERNI

Ciężko wyobrazić sobie profesjonalną lakiernię bez specjalistycznych urządzeń do lakierni. Nie tylko usprawniają one pracę w lakierni, ale też otwierają nowe możliwości produkcyjne. W skutek tego zwiększa się wydajność zakładu produkcyjnego. W naszej ofercie znajdują się następujące urządzenia do lakierni:

Strefa lakiernicza

jedno lub wielostanowiskowa

strefa lakiernicza

Jednym z podstawowych urządzeń do lakierni obok kabiny lakierniczej jest strefa lakiernicza. Służy ona przede wszystkim do drobnych napraw i obróbek lakierniczych. Jej kolejnym przeznaczeniem zgodnie z nazwą – strefa przygotowawcza – jest przygotowanie urządzenia lub obiektu do lakierowania. 

CECHY - STREF LAKIERNICZYCH

  • wydajna filtracja i wentylacja powietrza
  • bardzo dobre oświetlenie bezcieniowe
  • dowolny wybór podłoża
  • dodatkowe wyposażenie np. promiennik, spersonalizowane zabudowy

Pomieszczenie do mieszania lakierów

Kleen box

urządzenia do lakierni

Wyroby lakiernicze ze względu na wydzielanie niebezpiecznych gazów i substancji wybuchowych, powinny być mieszane w kontrolowanych warunkach. Ponieważ w lakierni znajdują się miejsca, w których występuje wysokie ciśnienie np. kabina lakiernicza, trzeba zachować szczególną ostrożność. Właśnie dlatego warto wyposażyć lakiernię w wentylowane pomieszczenie, które sprawi, że ta czynność będzie bezpieczna. Nasze pomieszczenie do przygotowywania lakierów jest dodatkowo filtrowane, dzięki czemu żadne zanieczyszczenia nie dostaną się do wyrobu na etapie mieszania. A dodatkowo skażenia z wyrobu lakierniczego zostaną zaabsorbowane przez filtry, dzięki czemu nie wydostaną się na teren lakierni. 

CECHY MIESZALNI LAKIERÓW I FARB

  • Wysoki stopień wentylacji
  • Filtracja powietrza wlotowego i wylotowego
  • Niewielkie rozmiary, które umożliwiają dopasowanie nawet w niewielkiej hali

Suszarnia w technologii promienników podczerwieni

suszarnia lakiernicza do lakierni

Kabina lakiernicza ma tryby lakierowania i suszenia. W celu zwiększenia wydajności pracy lakierni, można zastosować osobną suszarnię. Dzięki temu lakierowanie w kabinie lakierniczej może trwać nieprzerwanie. 

Suszarnia oparta na nowoczesnej technologii podczerwieni działa na zasadzie przekazania ciepła z emitera promieniowania wprost na polakierowany detal. W ten sposób suszenie odbywa się znacznie sprawniej. Temperatura i czas suszenia dostosowuje się do wymagań producenta użytego wyrobu lakierniczego.

Szczegółowy opis w artykule: Metodyka procesów termicznych zachodzących w kabinach lakierniczych

CECHY - KABINA SUSZARNICZA

  • sprawne suszenie oparte na technologii podczerwieni
  • możliwość połączenia bezpośredniego z kabiną
  • wydajna wentylacja 

Urządzenia do lakierni

korzyści z zastosowania

Radykalne zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych

Zwiększenie wydajności produkcyjnych

Możliwość szybkich napraw na jednym stanowisku

Zapewnione pełne utwardzenie warstw lakierniczych