PODNOŚNIK LAKIERNICZY 3D

PODNOŚNIK LAKIERNICZY 3D – przeznaczenie

Do czego służy podnośnik lakierniczy 3D? Już wyjaśniamy.

Z pewnością jednym z wielu czynników mających wpływ na wyniki ekonomiczne działalności lakierni jest mobilność operatora. Problem pojawia się jednak, gdy lakierowanie odbywa się w strefie poza zasięgiem dostępnym bezpośrednio z poziomu podłogi. Trudno o wydajną pracę w momencie, gdy operator musi podstawiać drabiny i wciąż zmieniać położenie.  Jednak mamy na to proste rozwiązanie – winda lakiernicza 3D. Dzięki niemu lakiernik może poruszać się zdalnie na 3 płaszczyznach: wzdłuż malowanego obiektu, w górę i dół oraz regulując dystans do malowanej płaszczyzny. Warto zwrócić uwagę, że praca w tym systemie, jest nie tylko bezpieczna, ale również bardzo komfortowa. A co najważniejsze – nie trzeba się już martwić o nierównomierne nałożenie warstwy lakieru. 

podnośnik lakierniczy

W jakich kierunkach przemieszcza się podnośnik lakierniczy?

Góra - dół

Lakiernik może przesuwać się za pomocą windy lakierniczej pionowo wzdłuż lakierowanego obiektu.

Prawo - lewo

Kolejną możliwością przemieszczania się lakiernika jest poruszanie się poziomo wzdłuż lakierowanego obiektu.

Przód - tył

W zależności od potrzeb lakiernik może przysuwać się lub oddalać od lakierowanego obiektu, zachowując komfort pracy na każdej wysokości. 

Do jakiej kabiny stosować podnośnik lakierniczy?

To rozwiązanie z pewnością ułatwi pracę w kabinach lakierniczych o dużych rozmiarach. Właśnie dlatego proponujemy je zwłaszcza do kabin lakierniczych transportowych i przemysłowych, gdzie lakierowane są obiekty o dużych gabarytach. Natomiast w przypadku niewielkich kabin lakierniczych taki zakup jest zbędny, ponieważ wszystkie prace można realizować z poziomu podłogi. Dodatkowo winda lakiernicza zabiera przestrzeń, która jest niezbędna do prawidłowej pracy kabiny lakierniczej.

Komory do lakierowania wielosekcyjne

kabina lakiernicza

Jak zasilana jest winda lakiernicza 3D?

Systemy instalowane przez SAIMA SERVICE POLAND posiadają zasilanie pneumatyczne lub hydrauliczne. Decyzję podejmujemy w zależności od możliwości lokalizacyjnych oraz ewentualnej konieczności podziału kabiny na sekcje bramami rolowanymi. Na przykład w przypadku kabin wielosekcyjnych stosujemy zasilanie pneumatyczne dla podnośników lakierniczych.

To rozwiązanie już wielokrotnie sprawdzało się u naszych klientów!